Niebezpieczne sytuacje w pracy policjantów

Kraków. Agresywny mężczyzna rzucił się z nożem na interweniującego policjanta. Został zatrzymany.

Wczoraj wieczorem krakowska Policja otrzymała wezwanie na interwencję do jednego z mieszkań w Podgórzu – ze zgłoszenia wynikało, że jeden z domowników zachowuje się agresywnie i grozi innym członkom rodziny nożem. Na miejsce wysłany został patrol. Kiedy policjanci wchodzili do bloku agresywny napastnik rzucił się na jednego z nich z nożem, raniąc go w szyję, chwilę później rzucił nożem w drugiego z funkcjonariuszy, który w porę uchylił się, dzięki czemu uniknął zranienia. Do rannego funkcjonariusza wezwano karetkę, drugi z policjantów obezwładnił i zatrzymał napastnika, który trafił do policyjnego aresztu.

 

Także w powiecie miechowskim doszło do niebezpiecznej sytuacji podczas interwencji. Kiedy funkcjonariusze dotarli do jednego z domów, gdzie mieli zastać 33 – letniego mężczyznę, okazało się że ten schował się przed policjantami w … szafie. Wezwany do wyjścia z miejsca ukrycia wyskoczył nagle z „kryjówki” i rzucił się na funkcjonariusza z metalową  rurką. Został obezwładniony i przewieziony do policyjnego aresztu. Za czynną napaść na funkcjonariusza i inne przestępstwa odpowie przed sądem.

 

W powiecie oświęcimskim policjanci interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, który wszczął awanturę i groził członkom rodziny a później uciekł z domu zabierając nóż. Informację o zdarzeniu policjanci otrzymali od kuratora sądowego, natychmiast pojechali na miejsce i rozpoczęli poszukiwania tego mężczyzny. Zauważyli go chwilę później w jednym z zagajników. Poszukiwany również dostrzegł funkcjonariuszy i zaczął uciekać jednakże po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany. Podczas przeszukania policjanci ujawnili przy nim nóż.  Dzięki szybkiej reakcji kuratora i sprawnej interwencji policjantów 49 – latek został zatrzymany, a następnego dnia trafił do zakładu karnego gdzie będzie odbywał  karę za poprzednie czyny.