Na widok policjantów chciał połknąć woreczki z amfetaminą

Na widok policjantów chciał połknąć woreczki z amfetaminą

Policjanci z Komisariatu Policji III w Krakowie zatrzymali 36-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych. Mieszkaniec Prądnika Białego miał w swoim mieszkaniu ponad 400 gramów amfetaminy. Narkotyki były ukryte m.in. w specjalnej kuchennej skrytce oraz w pudełku po plastelinie.

25 maja br. policjanci z „trójki” pojechali do jednego z mieszkań na terenie Prądnika Białego, gdzie jak ustalili, może przebywać mężczyzna posiadający znaczne ilości substancji psychotropowych. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, usłyszeli głośną muzykę dochodzącą z wnętrza mieszkania. Po chwili w drzwiach stanął 36-latek, który na widok policjantów sięgnął do kieszeni, z której wyciągnął i usiłował pospiesznie połknąć woreczek foliowy z zawartością kilku mniejszych woreczków wypełnionych substancją koloru kremowego. Kryminalni powstrzymali go przed tym niebezpiecznym posunięciem, na co mężczyzna zareagował bardzo nerwowo i agresywnie. Podczas przeszukania mieszkania wyszło na jaw, że 36-latek wykazał się pomysłowością w ukrywaniu substancji psychotropowych, które posiadał. Tylko dzięki wnikliwości i dokładnemu sprawdzeniu funkcjonariusze natrafili na dwa woreczki foliowe z substancją koloru kremowego, skrzętnie ukryte w pudełku po plastelinie. Kryminalni dotarli także do drugiej, równie wymyślnej skrytki, która znajdowała się w cokole bocznym pomiędzy szafką kuchenną a ścianą. Również tam  36-latek ukrył reklamówkę z zawartością kremowej substancji. Po zabezpieczeniu i zbadaniu okazało się, że zarówno w woreczkach, które chciał połknąć mężczyzna, jak i w pudełku po plastelinie oraz kuchennej skrytce znajdowała się amfetamina o łącznej wadze ponad 400 gramów. Mieszkaniec Prądnika Białego przyznał, że zabezpieczone substancje psychotropowe należą do niego. 36-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji III w Krakowie.

Wobec zatrzymanego zastosowany został policyjny dozór. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych, za co grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.