Krakowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę rozboju

Krakowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę rozboju

Na początku lipca policjanci z Komisariatu Policji III w Krakowie zatrzymali na gorącym uczynku 48-letniego sprawcę rozboju. Agresor zaatakował 70-latka przed jednym z bloków na terenie Krowodrzy i próbował zabrać mu portfel. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną starszemu panu gotówkę i wezwali dla niego pomoc medyczną. 48-latek odpowie za rozbój, grozi mu do 12 lat więzienia.

3 lipca br., tuz przed północą na jednym z osiedli na terenie Krowodrzy 70-latkek został zatrzymany przez mężczyznę, który zażądał od niego gotówki. Przestraszony całą sytuacją starszy pan przekazał agresorowi pewną sumę pieniędzy. Widok gotówki tylko rozochocił rozbojarza, który przewrócił i zadawał swojej ofierze uderzenia oraz próbował siłą wyrwać mu portfel. Mężczyźnie nie udało się osiągnąć zamierzonego celu ponieważ został powstrzymany przez patrol Policji. Funkcjonariusze obezwładnili napastnika i zakuli go w kajdanki. 48-latek był pobudzony, zachowywał się agresywnie, wykrzykiwał do stróżów prawa wulgarne słowa, ponadto czuć było od niego woń alkoholu. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze wezwali załogę pogotowia ratunkowego, która udzieliła niezbędnej pomocy pokrzywdzonemu 70-latkowi.

48-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji III w Krakowie, gdzie policjanci przeprowadzili z nim dalsze czynności. Mężczyzna odpowie za dokonanie rozboju, jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 12. Sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego.